آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضائی مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ با اشاره به حادثه غمبار واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و تسلیت به خانواده‌های داغدار و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان، تصریح کرد: نکته مهم این است که مسئولان باید در وقت خود به مشکلات توجه داشته باشند. گر چه ممکن است مشکلات در نهادی مانند دانشگاه آزاد متعدد باشد و از چشم مسئولان دور بماند اما واقعیت این است که برخی از امور قابل بازگشت نیست.
 رییس‌ قوه‌قضاییه ادامه داد: حسب برخی گزارش‌ها دانشجویان اعلام کرده‌اند که مکرراً مشکلات به مسئولان دانشگاه تذکر داده‌شده بود. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، حتماً نیاز به پیگرد دارد. من از دادستان محترم کل و دادستان محترم تهران که روز یکشنبه  وقت گذاشتند و در جمع دانشجویان دانشگاه حضور یافتند تشکر می‌کنم زیرا بسیار کار درست و پسندیده‌ای بود اما مهم‌تر از همه آن است که مطالبات را به‌صورت جدی پیگیری کنند و اگر کسی تعمدی در این حوادث داشته بررسی شود.
 آیت‌الله آملی لاریجانی، برخی کوتاهی‌ها را که مقدماتش در اختیار خود مسئولان است، به نحوی عمد دانست و گفت: درست است که ممکن است کسی در خود واژگون شدن اتوبوس و جان باختن این عزیزان عمدی نداشته اما کوتاهی در برخی مسائل قابل‌پذیرش نیست؛ خصوصاً اگر قبلاً تذکر داده‌شده باشد. من همین‌جا از دادستان محترم تهران و دادستان محترم کل می‌خواهم که این قضیه را پیگیری جدی، سریع و متقن کنند.

علاوه بر پیگیری حادثه دانشگاه آزاد باید از تکرار این حوادث جلوگیری کرد
رییس‌ قوه‌قضاییه درعین‌حال اظهار کرد: باید از سروصداهای رسانه‌ای هم احتراز کرد زیرا عده‌ای دنبال اهداف ی هستند و حالا چنین حادثه‌ای را عرصه تسویه‌حساب با برخی اشخاص می‌بینند که این واقعاً ناشایست و ناپسند است. این‌ها ربطی به کار دستگاه قضایی ندارد. آنچه به ما مربوط می‌شود، رسیدگی عادلانه و تعقیب کسانی است که در این زمینه قصور یا تقصیر داشته‌اند. علاوه بر این، تلاش ما در جهت پیشگیری از چنین حوادثی در آینده است و دادستان محترم نیز از باب مدعی‌العموم باید به این موضوع ورود کند. واقعاً بحث کوچکی نیست زیرا یک‌باره ده خانواده به دلیل امری که به‌احتمال‌زیاد قابل‌اجتناب بوده، داغدار شده‌اند. چه نیازی است که نحوه رفت‌وآمدها در یک دانشگاه اینگونه باشد؟
 آیت‌الله آملی لاریجانی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تعقیب دادستان تهران، نظارت دادستان محترم کل کشور و پیگیری خود مسئولان دانشگاه، کسانی که کوتاهی کرده‌اند و مقصرند به مجازات برسند و از تکرار حوادث مشابه در این دانشگاه یا هر جای دیگری پیشگیری شود.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها